UŁATWENIA
DOSTĘPU:

SHMP Strona główna / Aktualności / Niezłomny Puszczyk

Niezłomny Puszczyk

Wydanie publikacji pamiątkowej Ostatni  Niezłomni Żołnierze na Mazowszu Północnym. Oddział Puszczyka spełniło zakładane cele i rezultaty.

Została upamiętniona w sposób trwały  uroczystość   i upowszechniono dobre imię por. Wacława Grabowskiego Puszczyka i żołnierzy jego Oddziału na tle walk niepodległościowych po roku 1945 w Polsce. Spopularyzowano w publikacji  wyjątkowych, młodych, polskich patriotów o których zapomniano w szkolnych podręcznikach historii. Przedstawiono w publikacji wiedzę  historyczną o wydarzeniach niepodległościowych od roku 1945 na terenie powiatu mławskiego na podstawie     źródeł historycznych z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Został zamieszczony autorski wykład prof. Krzysztofa Szwagrzyka o stanie badań nad poszukiwaniami szczątków Oddziału Puszczyka. Publikacja przyczyniła się do budowania więzi regionalnych powiatu mławskiego i wspieraniu lokalnego dziedzictwa poprzez losy Żołnierzy Puszczyka.

Znak graficzny umieszczony na okładce publikacji Żołnierza Niezłomnego por. Wacława Grabowskiego Puszczyka otrzymał rekomendację od wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztofa Szwagrzyka.

Poniżej link do publikacji

    niezlomny-puszczyk

UDOSTĘPNIJ ZNAJOMYM: